
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 50 pF |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 10 % |
| Termination | Radial |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Depth | 4.3 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Contact Plating | Tin |
| Lead/Base Style | Radial |
| Current Rating | 5 A |
| Max Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Clamping Voltage | 710 V |
| Varistor Voltage | 430 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Max Surge Current | 400 A |
| Clamping Current | 5 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Surge Energy Rating | 8.6 J |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
